Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară din Cluj-Napoca
Fondată în 1869

flag ro | flag en

Articles

Candidaturi

Nr. crt.

Facultate

Departament

Poziţie în Statul de funcții

Funcţie didactică

Discipline din planul de învăţământ

Candidaţi

1.

Agricultură

Științe Tehnice și Științele solului

I/B/1

Profesor

Mașini agricole, Baza energetică pentru agricultură, Utilaje şi sisteme de transport

-

2.

Agricultură

Științe Tehnice și Științele solului

I/B/2

Conferenţiar

Pedologie, pedologie 1, Cartare agrochimică

Buta Mihai

 

 

     

    3.

    Agricultură

    Protecţia mediului şi a plantelor

    III/B/1

    Profesor

    Chimia mediului, Monitorizarea calităţii mediului 1, Monitorizarea calității mediului 2

    -

    4.

    Agricultură

    Protecţia mediului şi a plantelor

    III/B/2

    Profesor

    Biochimie, Valorificarea biotehnologică a resurselor forestiere

    Dulf Francisc Vasile

     

     

    5.

    Agricultură

    Protecţia mediului şi a plantelor

    III/B/4

    Conferenţiar

    Entomologie agricolă generală, Entomologie specială, Entomologie 1

    Florian Teodora

     

     

    6.

    Agricultură

    Protecţia mediului şi a plantelor

    III/B/5

    Conferenţiar

    Fitopatologie generală, Fitopatologie specială, Fitopatologie

    Florian Vasile Constantin

     

     

    7.

    Horticultură

    Horticultură şi Peisagistică

    I/B/2

    Conferenţiar

    Arboricultură ornamentală 1, Arboricultură ornamentală 2, Arboricultură și arhitectură peisageră 1, Arboricultură și arhitectură peisageră 2, Amenajarea și întreținerea spațiilor verzi 2, Specii lemnoase ornamentale pentru amenajarea spațiilor verzi 1, Tehnici speciale pentru înmulţirea şi formarea materialului săditor dendro-floricol

    Zaharia Adrian

     

     

    8.

    Horticultură

    Silvicultură

    II/B/1

    Conferenţiar

    Biostatistică şi tehnică experimentală, Tehnică experimentală, Principii metodologice ale cercetării ştiinţifice în silvicultură

    Sestraş Florina Adriana

     

     

    9.

    Horticultură

    Silvicultură

    II/B/14

    Asistent

    Educație fizică 1, Educație fizică, Educație fizică 2, Educație fizică 3, Educație fizică 4

    Orban Oana Maria

     

     

    10.

    Horticultură

    Științe economice

    III/B/ 1

    Profesor

    Metode de cercetare în turism, Managementul proiectelor, Management agricol

    Dumitras Diana Elena

     

     

    11.

    Horticultură

    Științe economice

    III/B / 2

    Conferenţiar

    Sisteme de agricultură, Culturi de câmp, Produse alimentare agricole, Produse alimentare agricole, Plante medicinale și aromatice

    -

    12.

    Horticultură

    Științe economice

    III/B/15

    Asistent

    Ghid și orientare, Educație fizică 1, Educație fizică 2, Educație fizică 3, Educație fizică 4, Practică, Practică 1

    -

    13.

    Horticultură

    Științe economice

    III/B/16

    Asistent

    Practica 1, Practica 2, Ed.fizică, Educație fizică 1, Ed. fizica 2, Educație fizica 2, Educația fizică

    Orban Mihai Claudiu

     

     

    14.

    Horticultură

    Măsurători terestre și Științe Exacte

    IV/B/1

    Conferenţiar

    Geodezie satelitară, Fotogrammetrie si fotointerpretare 1, Fotogrammetrie şi fotointerpretare 2, Geodezie matematică

    Sălăgean Tudor

     

     

    15.

    Zootehnie şi Biotehnologii

    Științe tehnologice

    II/B/1

    Conferențiar

    Creșterea cabalinelor, Echitație, Producțiile animalelor, Producțiile animalelor 1

    -

    16.

    Medicină Veterinară

    Producţii animaliere şi siguranţa alimentelor

    II/B/1

    Profesor

    Bunăstare, etologie şi protecţie animală, Igiena veterinară şi protecţia mediului

    -

    17.

    Medicină Veterinară

    Producţii animaliere şi siguranţa alimentelor

    II/B/2

    Conferenţiar

    Creşterea animalelor, Producţii animaliere 2, Patologie animală

    -

    18.

    Medicină Veterinară

    Paraclinici

    III/B/1

    Profesor

    Microbiologie 2, Epidemiologie, Microbiologie 1

    -

    19.

    Medicină Veterinară

    Paraclinici

    III/B/2

    Conferenţiar

    Anesteziologie și reanimare, Anestesiology and resuscitative therapy, Emergency veterinary medicine, Propaedeutics and surgical techniques 1

    Peştean Petru Cosmin

     

     

    20.

    Medicină Veterinară

    Paraclinici

    III/B/3

    Conferenţiar

    Toxicology 2, Toxicology , Toxicologie 1, Toxicologie 2

    Nagy Andras Laszlo

     

     

    21.

    Medicină Veterinară

    Paraclinici

    III/B/4

    Conferenţiar

    Pathological Anatomy 2, Oncologie veterinară, Veterinary oncology, Citology and hematology, Citopatologie și hematologie, Anatomie patologică 2

    Taulescu Marian Aurel

     

     

    22.

    Medicină Veterinară

    Clinici

    IV/B/1

    Profesor

    Parasitology and parasitic diseases 1 , Creșterea si patologia noilor animale de companie, Companion animals-Clinics- 1, Parazitologie şi boli parazitare 1, Biologie animală

    Mihalca Andrei Daniel

     

     

    23.

    Medicină Veterinară

    Clinici

    IV/B/2

    Profesor

    Creșterea și patologia animalelor exotice și de vânat , Medicină preventivă, Boli infecțioase (clinica și prelegeri clinice pe specii) 4 , Boli infecțioase (clinica și prelegeri clinice pe specii) 3

    -

    24.

    Medicină Veterinară

    Clinici

    IV/B/5

    Conferenţiar

    Internal medicine (clinics and clinical lectures on animal species) 2 , Medicină veterinară de urgență, Emergency veterinary medicine, Cardiologie veterinară

    Scurtu Iuliu Călin

     

     

    25.

    Ştiinţa şi Tehnologia Alimentelor

    Ingineria Produselor Alimentare

    I/B/1

    Profesor

    Gastronomie, Procesarea în industria morăritului şi panificaţiei 2, Alimente funcţionale 2, Principii moderne de procesare a produselor alimentare 2, Tehnologia morăritului şi panificaţiei 2

    -

    26.

    Ştiinţa şi Tehnologia Alimentelor

    Ingineria Produselor Alimentare

    I/B/2

    Profesor

    Tehnologii generale ale produselor de origine vegetală 2, Tehnologii generale-Tehnologia malţului şi a berii, Tehnologia vinului, oţetului şi a băuturilor distilate, Tehnologia produselor fermentative 1, Tehnologia produselor fermentative 2

    -

    27.

    Ştiinţa şi Tehnologia Alimentelor

    Ingineria Produselor Alimentare

    I/B/3

    Conferențiar

    Tehnologia laptelui 2, Tehnologia laptelui 1, Tehnologii generale ale produselor de origine animală 1, Ambalaje şi design în industria alimentară

    Jimborean Anamaria Mirela

     

     

    28.

    Ştiinţa şi Tehnologia Alimentelor

    Știința Alimentului

    II/B/1

    Conferențiar

    Analiza senzorială a produselor alimentare, Prelucrarea statistică a datelor

    Stan Laura

     

     

    29.

    Ştiinţa şi Tehnologia Alimentelor

    Știința Alimentului

    II/B/2

    Conferențiar

    Coloizi în industria alimentară, Autentificarea produselor agro-alimentare, Techno-managerial principles in the agrifood chain

    Leopold Loredana Florina

     

     

    30.

    Ştiinţa şi Tehnologia Alimentelor

    Știința Alimentului

    II/B/9

    Asistent

    Ecologie şi protecţia mediului, Tehnologii în obţinerea şi utilizarea aditivilor alimentari 2, Prelucrarea statistică a datelor, Ambalaje şi design în industria alimentară

    Biriş-Dorhoi Elena-Suzana